Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Dyrektor

Marek Robak


 

Numer konta Szkoły

26 1500 1416 1214 1002 0016 0000


 

Jesteś

Darmowy licznik odwiedzin

gościem na naszej stronie

25 - lecie Katolickiego Liceum

Aby przekazać 1% podatku naszej szkole, proszę dopisać KATOLICKIE G i LAby przekazać 1% podatku naszej szkole, proszę dopisać KATOLICKIE G i L

newspaper

Aby przekazać 1% podatku naszej szkole jako cel szczegółowy proszę wpisać KATOLICKIE G i L

MADRYT 2022


 

Do Hiszpanii pojechałam w ramach programu Erasmus+. W Madrycie mieliśmy szansę, aby zobaczyć i poznać różnice kulturowe oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc Mieliśmy okazję ujrzeć wiele interesujących zabytków i budynków takich, jak  najwyższa wieża w Madrycie, która jest pięknym punktem widokowym, ogromny park Retiro, w którym znajdowały się ciekawe budowle oraz piękne jezioro. 

Szkoła w Hiszpanii była dla mnie czymś nowym i intrygującym ze względu na to, że lekcje trwają tam pełną godzinę  oraz posiadają tylko jedną przerwę półgodzinną. Uczniowie przychodzą do szkoły w mundurkach, a zajęcia odbywają się również po południu.

Erasmus umożliwił wszystkim uczestnikom nie tylko  poznanie historii i kultury Hiszpanii,  ale także pozwolił nam na poznanie nowych i niesamowitych osób i zawiązanie wielu przyjaźni. Ćwiczyliśmy praktycznie język angielski oraz zdobywaliśmy nowe umiejętności i kompetencje.

 

Kaja Ostrycharz


 

                                                           Madryt 2022


 

W ramach programu Erasmus+ uczestniczyłam w realizacji  projektu „Wróćmy do rzeczywistości” . Nasze działania obejmowały wyjazd do Madrytu.  Pierwszego dnia zostaliśmy odebrani z lotniska  przez  rodziny, które nas przyjmowały i już wtedy miałam pierwsza okazję spróbować ich tradycyjnych  potraw. Następnego dnia zwiedziliśmy   szkołę i  uczestniczyliśmy w zajęciach. Po południu robiliśmy peñas, przygotowując się do głównych uroczystości 60-lecia szkoły, które odbyły się  w ostatnim dniu naszego pobytu. Razem z innymi uczniami brałam udział w ogólnoszkolnej  paradzie. Z  moją  hiszpańską koleżanką Mariną, która mnie gościła uczestniczyłyśmy  w paradzie w grupie tematycznej  Mary Poppins.  Bardzo mi się podobało peñas i chyba najlepiej to wspominam. Podczas wyjazdu zwiedziłam również Madyt i zgłębilam swoją wiedzę na temat Hiszpanii. Wyjazd mi się mega podobał również ze względu na  możliwość praktycznego  wykorzystanie moich umiejętności  językowych. W  przyszłości będę chciała ponownie uczestniczyć w programie Erasmus+.

Julia


 Madryt 2022


 

 

Na wymianie było super. Realizując projekt w ramach programu Erasmus+  mogliśmy poznać nowe osoby jak i nowe miejsca. Podczas pobytu w Hiszpanii mieliśmy okazje zwiedzić wiele miejsc, skorzystać  z równie wielu atrakcji oraz rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności. Jednak ciągłe porozumiewanie się całkowicie w obcym języku może przyprawić o ból głowy, co nie zmienia faktu, że możliwość nawiązywania przyjaźni w zupełnie innym kraju jest niesamowita. Gdyby nadarzyła się okazja kolejnej wymiany z pewnością bym skorzystał.

Konrad

 
     
 

 


MADRYT 2022


Wyjazd w ramach programu Erasmus+ bardzo mi się podobał. Od dziecka marzyłam o wymianie, by móc poznać system nauki w innych krajach, poznać ich obyczaje i również ludzi. Marzenia się spełniają i udało mi się zakwalifikować na wyjazd do Hiszpanii. Pojechaliśmy do Madrytu. Jest to piękne, duże miasto, pełne ludzi, lecz nie należy do najczystszych. System nauki zdecydowanie różni się od polskiego systemu. Mają oni tylko jedną przerwę w ciągu całego dnia, która trwa 20 min, a jedna lekcja trwa godzinę (co jest niewyobrażalne dla mnie, by być skupioną dłużej niż 45 minut). W szkole nie można używać telefonu. Żeby zjeść trzeba wyjść ze szkoły. Jest pewna rzecz, która bardzo mnie zdziwiła, otóż do nauczycieli mówi się po imieniu. Wszyscy byli dla nas bardzo mili.  Cieszę się, że mogłam uczestniczyć wymianie, zdobywając nową wiedzę i umiejętności oraz praktycznie wykorzystując swoje umiejętności językowe. Z pewnością bym pojechała jeszcze raz.

Marta

   
         

 

 

 
 

 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?